Ana Sayfa
Duyurular
Bölümümüz Hakkında Bilgiler

BÖLÜMÜMÜZ HAKKINDA BİLGİLER

BÖLÜMÜMÜZ;

- YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNUN ONAYINI ALMIŞ OLAN FEDEK AKREDİTASTON DERNEĞİ TARAFINDAN TÜRKİYE'DE AKREDİTE EDİLMİŞ OLAN TEK SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜDÜR.

ÖSYM KATALOĞUNDA ÜLKEMİZDE AKREDİTASYON GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLAN BÖLÜM OLDUĞU İBARESİ BULUNMAKTADIR. 

 http://www.fedek.org.tr/Akreditasyon.php

- FEDEK AKREDİTASYONU SAYESİNDE DİPLOMALARIMIZ İNGİLİZCE TRANSKRİPTLE BİRLİKTE VERİLMEKTEDİR. AYRICA BÖLÜMÜMÜZÜN ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ VARDIR.

- TÜRKİYE'DE ANABİLİM DALLARINA AYRILMIŞ İLK SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜDÜR.

ÖĞRETİM KADROSU

- 1 PROF. DR., 2 DOÇ. DR., 4 DR. ÖĞR. ÜYESİ, 1 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE 4 ARAŞTIRMA GÖREVLİSİYLE DİNAMİK VE YENİLİKLERE AÇIK ÖĞRETİM KADROSUNA SAHİPTİR. TÜM ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ ALANLARINDA UZMAN VE YETKİN İSİMLERDİR.  

http://www.shizmet.sakarya.edu.tr/tr/6906/akademik_kadro

AYRICA TÜM ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ ÖĞRENCİLERE MESLEKİ GELİŞİM VE ÇEŞİTLİ KONULARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEKTEDİR. ÖĞRENCİLERİMİZ HER TÜRLÜ SORUNUNU DANIŞMANI OLAN ÖĞRETİM ELEMANIYLA HEM SANAL ORTAMDA (SABİS YAZILIMI VE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN) HEM TELEFONLARLA HEM YÜZYÜZE GÖRÜŞEREK ÇÖZEBİLME İMKANINA SAHİPTİR.

BÖLÜMÜMÜZÜN İMKANLARI

- BÖLÜMÜMÜZDE GÜNCEL VE YENİLİKÇİ BİR ANLAYIŞLA SOSYAL HİZMET ALANININ BİLGİ-BECERİ VE DEĞERLERİ ÖĞRENCİLERE KAZANDIRILMAKTADIR.

- ÖĞRENCİLERİMİZ 7 GÜN 24 SAAT AÇIK OLAN ÜNİVERSİTEMİZ KÜTÜPHANESİNİN TÜM İMKANLARINDAN FAYDALANMA HAKKINA SAHİPTİR. AYRICA BÖLÜM KİTAPLIĞINDAN SOSYAL HİZMET ALANIYLA İLGİLİ ÇEŞİTLİ KİTAP VE KAYNAKLAR ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULMAKTADIR.

- ÖĞRENCİLERİMİZ ÇİFT ANADAL HAKKIYLA İKİ DİPLOMA ALMA HAKKINA SAHİPTİR. (Akademik başarıya göre sınırlı kontenjan vardır.)

- ÖĞRENCİLERİMİZ ÜNİVERSİTEMİZİN SUNDUĞU İMKANLARLA ÇEŞİTLİ YANDAL PROGRAMLARINDAN FAYDALANARAK FARKLI BÖLÜMLERDEN YANDAL BELGESİ ALMAYA HAK KAZANMAKTADIR.

- ÖĞRENCİLERİMİZ BÖLÜMÜMÜZÜN ÖĞRENCİ TOPLULUĞU VEYA ÜNİVERSİTEMİZİN ÇEŞİTLİ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI ARACILIĞIYLA PEK ÇOK SOSYAL/SPORTİF ETKİNLİĞE KATILABİLME HAKKINA SAHİPTİR. 

BÖLÜMÜMÜZDE HER DÖNEM BİRÇOK SAYIDA TÜRKİYE'DE ALANINDA UZMAN BİLİM ADAMLARI KONFERANSA ÇAĞRILARAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURULMAKTADIR. BU SÜREÇTE LİDERLİK, NLP, YARATICI DRAMA GİBİ EĞİTİMLER DÜZENLENMEKTE VE ÜCRETSİZ SERTİFİKALAR VERİLMEKTEDİR. 

SAHA UYGULAMASI ANLAMINDA YEREL VE ULUSAL MEDYADAN TAKİP EDİLECEĞİ ÜZERE ÖĞRENCİLERLE ÇOK GÜÇLÜ ÇALIŞMALAR ORGANİZE EDİLMEKTEDİR. 

KAMU SOSYAL HİZMET KURULUŞLARI (SAĞLIK BAKANLIĞI, ADALET BAKANLIĞI, ÇALIŞMA-SOSYAL HİZMETLER VE AİLE BAKANLIĞI vb.) VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA OLUMLU İLİŞKİLER İÇİNDE STAJ VE SÜPERVİZYON OLANAĞI ÇOK GÜÇLÜ OLARAK SUNULMAKTADIR. 

BÖLÜMÜMÜZDE HER SENE ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ TARİHİ SOSYAL HİZMET KURUMLARINA ÜCRETSİZ GEZİLER DÜZENLENMEKTEDİR. 

BÖLÜMÜMÜZDE HER SENE ÜCRETSİZ PİKNİKLER ORGANİZE EDİLMEKTEDİR. 

ÖĞRENCİLERİMİZ KENDİLERİNİ RAHATÇA İFADE EDEREK KENDİ GELİŞİMLERİNİ EN İYİ SEVİYEDE SAĞLAMAKTADIR. İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA ÖĞRENCİLERİMİZİN TALEPLERİ KARŞILANMAKTADIR. 

DEĞİŞİM PROGRAMLARI

- ÖĞRENCİLERİMİZ FARABİ ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERE GİDEREK EĞİTİMLERİNİN BELLİ BİR DÖNEMİNİ YURT İÇİNDE FARKLI ÜNİVERSİTELERDE GEÇİREBİLMEKTEDİR.

http://www.farabi.sakarya.edu.tr/

- ÖĞRENCİLERİMİZ MEVLANA ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERE GİDEREK EĞİTİMLERİNİ YURT DIŞINDA SÜRDÜREBİLMEKTEDİR.

http://www.mevlana.sakarya.edu.tr/

- ÖĞRENCİLERİMİZ ERASMUS ANLAŞMALI ÜNİVERSİTELERE GİDEREK EĞİTİMLERİNİN BELLİ BİR DÖNEMİNİ AVRUPA'DA GEÇİREBİLMEKTEDİR.

http://www.erasmus.sakarya.edu.tr/

ALMANYA, BELÇİKA, PORTEKİZ, FİNLANDİYA, ÇEKYA GİBİ ÜLKELERDE ONLARCA ÖĞRENCİMİZ ERASMUS PROGRAMINDAN KARŞILIKSIZ BURS ALARAK EĞİTİM ALIP KENDİ BÖLÜMÜMÜZDE EĞİTİMLERİNE KALDIKLARI YERDEN DEVAM ETMİŞLERDİR. 

SAKARYA

ÜNİVERSİTEMİZİN BULUNDUĞU SAKARYA ŞEHRİ ÜLKEMİZİN GÜZİDE ŞEHİRLERİNDEN BİRİDİR. COĞRAFİ KONUMU İTİBARİYLE BÜYÜK ŞEHİRLERE YAKINLIĞI ÖNEMLİ BİR AVANTAJDIR. BUNUNLA BİRLİKTE BÜYÜK ŞEHİRLERİN KARMAŞASINDAN UZAK SAKİN VE DOĞAL GÜZELLİKLERİ BÜNYESİNDE BARINDIRMAKTADIR. 

İŞ - KARİYER - İSTİHDAM OLANAKLARI 

BÖLÜMÜMÜZ MEZUNLARI ÇEŞİTLİ KURUMLARDA DEVLET MEMURU OLARAK ÇALIŞMA İMKANINA SAHİPTİR. 

ÖZELLİKLE ULUSLARARASI PROJELERDE VE ÖZEL SEKTÖRDE İŞ İMKANLARINA SAHİPTİR. (GÖÇ, YOKSULLUK vb. KONULARDA HİZMET VEREN ÇEŞİTLİ PROJELER)

AYRICA AKADEMİSYENLİK HEDEFİ OLANLAR İÇİN BÖLÜMÜMÜZ TEMEL BİLGİ-BİLİM ALTYAPISINI KAZANDIRMAKTADIR. BÖLÜMÜMÜZ MEZUNLARI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA İÇİN GEREKLİ BİLGİLERİ EDİNMEKTEDİR. ŞU ANDA ÇEŞİTLİ ÜNİVERSİTELERDE AKADEMİSYEN OLARAK ÇALIŞAN MEZUNLARIMIZ VARDIR. 

KAMPÜS VE İMKANLARI

ESENTEPE YERLEŞKESİNDE BULUNAN BÖLÜMÜMÜZ KAMPÜSÜMÜZÜN TÜM İMKANLARINA SAHİPTİR.

7/24 AÇIK KÜTÜPHANE, YEMEKHANELER, YURTLAR, CAMİ VE KÜLLİYESİ, FUTBOL SAHASI, HALI SAHA, BASKETBOL SAHALARI, KAPALI SPOR SALONU VE BUNA BENZER SPORTİF FAALİYET ALANLARI ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDEDİR.

BURSLAR VE BENZER İMKANLAR

ÖĞRENCİLERİMİZE ÜNİVERSİTEMİZ TARAFINDAN BELLİ İMKANLAR DAHİLİNDE YEMEK BURSU VERİLMEKTEDİR. 

AYRICA KISMİ ZAMANLI ÖĞRENCİ ASİSTANLIK İLE ÖĞRENCİLERİN HEM AKADEMİK GELİŞİMLERİNİN SAĞLANMASI KOLAYLAŞMAKTA HEM DE EKONOMİK OLARAK BELLİ BİR SEVİYEYE GELMESİ SAĞLANMAKTADIR. 

NEDEN SAKARYA ÜNİVERSİTESİ?

ÜNİVERSİTEMİZİ TERCİH ETMENİZ İÇİN BİRÇOK NEDENİNİZ VAR.

http://haber.sakarya.edu.tr/neden-sakarya-universitesi-4-h82017.html